Z PIEKŁA DO NIEBA!

2021
W ubiegłą sobotę Lokomotiv podejmował na własnym boisku GKS Łapsze Niżne.
Początkowy fragment meczu zdominowali gospodarze, którzy długo rozgrywali piłkę i atakowali bramkę gości. Na prowadzenie pierwsza wyszła jednak drużyna z Łapsz, kiedy to Gwiżdż został pokonany z rzutu karnego. Do przerwy goście podwoili swoje prowadzenie – napastnik przyjezdnych nie pomylił się w sytuacji sam na sam i strzelił obok interweniującego Gwiżdża. Po dwóch straconych bramkach nasza drużyna rzuciła się do ataku. Przyniosło to skutek, bo tuż przez przerwą po rozegraniu stałego fragmentu gry piłkę do siatki gości wpakował Krzysztof Łukaszka. W tej połowie warto odnotować piękny strzał Karola Pyki po którym piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczka.
W drugiej połowie gospodarze chcieli odrobić stratę przez co atakowali gości już na ich połowie. Przyniosło to oczekiwany skutek. W 75 minucie po rzucie z autu Piotr Czyszczoń głową umieścił piłkę tuż pod poprzeczką. Chabówka poszła za ciosem i już minutę później zdobyła zwycięską bramkę. Kapitan Chabówki szybko i mocno dośrodkował w pole karne i w sporym zamieszaniu obrońca gości wpakował piłkę do własnej siatki.
Po tej bramce Lokomotiv do końca kontrolował przebieg spotkania.
Było to bardzo cenne zwycięstwo, które praktycznie zapewniło nam utrzymanie w A-klasie na następny sezon.
———————————————-
Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Kibicom, dzięki waszemu wsparciu udało nam się odwrócić losy tego spotkania! 🔴🔵
——————————————————————
Lokomotiv Chabówka 3:2 Łapsze Niżne
➡️Najważniejsze akcje meczu:
0:1 – 11 min – Łapsze Niżne wychodzą na prowadzenie po rzucie karnym
0:2 – 24 min – Po kontrze Łapsze podwyższają prowadzenie
1:2 – 37 min – Po stałym fragmencie gry w polu karnym najlepiej odnalazł się Łukaszka, który z bliskiej odległości zdobywa gola kontaktowego
2:2 – 75 min – Rzut z autu wykonuje Krystian Pyka, który zagrał piłkę wprost na głowę Piotra Czyszczonia, a ten pakuje piłkę do bramki gościi
3:2 – 76 min – Szybkie rozegranie rzutu rożnego przez Krzysztofa Rapacza skutkuje zwycięską bramką dla Lokomotivu. Po silnym dośrodkowaniu zawodnik GKS-u strzela samobójczą bramkę.
———————————————————————-
Skład KS Lokomotiv:
Dawid Gwiżdż, Krzysztof Wnękowicz, Jakub Florczyk, Piotr Czyszczoń, Karol Pyka, Tadeusz Sumara, Krzysztof Łukaszka, Krzysztof Rapacz, Dawid Ślaga ( 80′ Bartłomiej Sularz ), Krystian Pyka ( 85′ Jakub Filas), Oskar Macioł ( 65′ Patryk Mrożek )
Pozostali na ławce rezerwowych:
Patryk Góra
Kamil Rapacz
Radosław Czyszczoń
Dominik Łapsa
Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować kancelarii Sułkowski Legal, która zasponsorowała drużynie seniorów komplet stroii piłkarskich. Mamy nadzieję, że będą nam służyć przez długie lata 🙂