Bardzo ważne zwycięstwo z Chochołowem!

post chochW zeszłą sobotę KSC podejmowało na własnym stadionie Szarotkę Chochołów, okupującą dolne rejony tabeli.

Początek rzeczywiście mógł wskazywać na taki układ sił, gdyż już w drugiej minucie Pekan, po długim podaniu Ślagi, w sytuacji sam na sam zdobył bramkę. Później mecz nieco bardziej się wyrównał, jednak w dalszym ciągu przeważali gospodarze. Chabówka nie potrafiła jednak udokumentować tego kolejnymi bramkami, co zemściło się jeszcze w pierwszej połowie. Po własnych błędach zawodników KSC, gracze Szarotki dwukrotnie pokonali Bogdała.

Po przerwie Chabówka wyszła z mocną ochotą na odwrócenie losu meczu, zamykając gości na własnej połowie. Świetną okazję do wyrównania miał Krystian Pyka, jednak jego strzał z piątego metra instynktownie obronił bramkarz gości. Ciągłe ataki Chabówki mocno podniosły ciśnienie w szeregach drużyny z Chochołowa – arbiter główny zmuszony był wyrzucić z boiska jednego z graczy Szarotki, za odepchnięcie i próbę kopnięcia Czyszczonia, gdy piłka znajdowała się poza grą. Chabówka dominowała i w końcu worek z bramkami rozwiązał się. Drugą bramkę dla Chabówki w tym meczu z bliska zdobył Sumara, wykorzystując zamieszanie w polu karnym Szarotki. Chwilę później było już 3:2, gdy długi wrzut z autu Pekana wykorzystał Piotr Czyszczoń. Trener Kołodziej dokonał kilku zmian, aby wnieść nieco ożywienia w szeregi KSC i czwarta bramka była autorstwa właśnie rezerwowych. Po przejęciu piłki w środku boiska kapitan KSC posłał prostopadłą piłkę do Kuby Filasa, który wpadł z piłką z lewej strony pola karnego i zagrał ją wzdłuż linii bramkowej. Tam czekał na nią Kamil Rapacz i na wślizgu wpakował do siatki.
Pomimo kilku okazji w końcówce wynik nie uległ zmianie i Chabówka dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty.

Swoje spotkania w jedenastej kolejce wygrał zarówno Skawianin, jak i Wierchy, więc na podium zachowany został „status quo”. KSC wciąż zajmuje trzecią lokatę, z punktem straty do drugich Wierchów i trzy do lidera ze Skawy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Kibicom, którzy tego popołudnia zjawili się na stadionie i dopingowali nasz zespół !

KS CHABÓWKA-SZAROTKA CHOCHOŁÓW 4:2 (1:2)