Porażka w pierwszej kolejce!

post skawa
Na otwarcie nowego sezonu B-klasy KSC uległo Skawianinowi w minimalnym stosunku 4:3.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze którzy już na samym początku objęli prowadzenie po bramce z rzutu wolnego. Stracona bramka nie podcięła skrzydeł Chabówce, która przejęła inicjatywę i już po chwili wyrównała. Po dośrodkowaniu Kapitana KSC w polu karnym świetnie odnalazł się Piotr Czyszczoń i mocnym strzałem w krótki róg zdobył bramkę. Dalsza część pierwszej połowy to duża niedokładność i nerwowość z obydwu stron, dodatkowo potęgowana przez niezrozumiałe decyzje sędziowskie. Na przerwę z dwubramkową zaliczką schodzili gospodarze, najpierw obejmując prowadzenie po strzale głową, a nastepnie podwyższając je wykorzystując sytuację „sam na sam” z Gwiżdżem.
W drugiej połowie obraz gry się zmienił i to goście częściej atakowali, szukając bramki kontaktowej, jednak gospodarze skutecznie się bronili, wyprowadzając groźne kontry. Trener Kołodziej dokonał kilku roszad, które przyniosły skutek po kilkunastu minutach. Z boku pola karnego dośrodkował Nawara, golkiper Skawianina odbił piłkę przed siebie, gdzie dopadł do niej Krzysztof Rapacz i mocnym strzałem dał nadzieję Chabówce na korzystny rezultat. Po tej bramce Dario miał doskonałą sytuację na zdobycie bramki, ale niestety minimalnie się pomylił. Goście w dalszym ciągu atakowali i w samej końcówce spotkania dopięli swego. Po dośrodkowaniu w pole karne w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Kamil Rapacz, zdobywając głową wyrównującą bramkę. Gdy wydawało się, że kolejne trafienie dla KSC to tylko kwestia czasu, gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę. Gwiżdż co prawda obronił pierwsze uderzenie napastnika Skawianina, jednak przy dobitce był już bezradny. Przegrywamy po niezwykle wyrównanym meczu, pełnym kontrowersji, jak choćby czerwona kartka dla Ślagi. Gratulacje dla Skawianina za zwycięstwo w derbowym pojedynku i wielkie podziękowania dla naszych niezawodnych Kibiców, którzy liczną grupą wybrali się do Skawy! Nie załamujemy się, kolejna okazja do zdobycia trzech punktów już w najbliższą niedzielę, wiecęj informacji już wkrótce!

SKAWIANIN SKAWA-KS CHABÓWKA 4:3 (3:1)