PUCHAROWY GRAD GOLI

post trute
W upalne, niedzielne popołudnie KSC podejmowało na własnym boisku Grel Trute w ramach II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podhala. Mecz ten był z naszej perspektywy niezwykle ważny również dlatego, że Grel będzie naszym przeciwnikiem także w rozgrywkach ligowych.
Chabówka rozpoczęła to spotkanie wysokim pressingiem, co przyniosło efekt już po kilku minutach. Pyka mocnym wrzutem z autu dostarczył piłkę w pole karne, a atakowany obrońca gości wpakował ją głową do własnej bramki. Niestety szybko zdobyta bramka nieco rozkojarzyła zawodników KSC i to Grel przejął inicjatywę, wyprowadzając kilka szybkich akcji ze środka pola. Dwukrotnie udanie interweniował Gwiżdż, parując piłkę na rzut rożny, gospodarzy przed stratą bramki uratował także słupek. Przed upływem pierwszego kwadransa goście dopięli swego i napastnik Grela wyrównał wynik spotkania płaskim strzałem z pola karnego. To jednak nie załamało KSC, które ponownie ruszyło do zmasowanych ataków, stwarzając zagrożenie także po stałych fragmentach gry. Druga bramka dla Chabówki padła po fantastycznym rajdzie Piotrka Czyszczonia, który minął trzech zawodników Grela i wyłożył piłkę Nawarze, a ten strzałem pod podprzeczkę ponownie dał Chabówce prowadzenie. Chwilę później trzecią bramkę zdobył Florczyk, lobując głową golkipera gości po dokładnym dośrodkowaniu Mrożka.
Druga połowa to jeszcze bardziej wyraźna przewaga gospodarzy, którzy nie pozwalali na zbyt wiele przyjezdnym. Czwarta bramka dla KSC to efekt prostopadłego podania Mrożka do Nawary, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Bezpieczne, trzybramkowe prowadzenie nie zadowoliło szukających kolejnych trafień gospodarzy. Piąty gol dla KSC padł po kolejnym rzucie rożnym – Nawara dośrodkował na długi słupek, gdzie przytomnie odnalazł się Jakub Florczyk, półwolejem umieszczając piłkę w siatce. Kibice zostali nagrodzeni w samej końcówce, gdyż wtedy padła najpiękniejsza bramka tego spotkania. Piłkę w okolicach trzydziestego metra ustawił Pyka i atomowym uderzeniem od słupka ustalił wynik spotkania. Dzięki temu zwycięstwu KSC pewnie awansowała do trzeciej rundy, rywala poznamy w najbliższym czasie.
Dziękujemy wszystkim Kibicom za doping i wsparcie, bardzo się cieszymy, że stawiliście się na tym meczu w tak licznej grupie!

KS CHABÓWKA-GREL TRUTE 6:2 (3:1)

Bramki dla KS CHABÓWKA zdobyli:
1:0 samobójcza
2:1 Nawara Dariusz
3:1 Florczyk Jakub
4:1 Nawara Dariusz
5:1 Florczyk Jakub
6:1 Pyka Krystian

Skład KS Chabówka: Bogdał Paweł, Czyszczoń Piotr, Czyszczoń Tomasz, Florczyk Jakub, Florczyk Szymon, Gwiżdż Dawid, Łukaszka Krzysztof, Mrożek Patryk, Nawara Dariusz, Panek Mariusz, Pyka Krystian, Pyka Karol, Rapacz Dawid, Rapacz Marcin, Rapacz Krzysztof, Ślaga Dawid, Wnękowicz Krzysztof

GALERIA Z MECZU – LINK