Cenne zwycięstwo z Orawą!

W ubiegłą niedzielę Lokomotiv wybrał się do Jabłonki, aby zmierzyć się z miejscową Orawą.
Obydwie drużyny zaczęły zachowawczo, większość gry toczyła się w środkowej strefie.
Z upływem czasu bardziej konkretni zaczęli być goście, którzy pressowali Orawę i stwarzali sytuacje. Lokomotiv jeszcze w pierwszej połowie objął prowadzenie, gdy Sularz przedłużył górną piłkę do Macioła, a ten płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi. Orawa najgroźniejszą sytuację na wyrównanie miała jeszcze w pierwszej połowie, gdy w sporym zamieszaniu napastnik z Jabłonki ręką skierował piłkę do siatki. Arbiter główny widział całą sytuację z bliska i bramki nie uznał.
Chabówka w dalszym ciągu atakowała, chcąc podwyższyć prowadzenie. Udało się to za sprawą Sumary, który z ostrego kąta przelobował bramkarza gości, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka. Orawa w końcówce miała kilka sytuacji po stałych fragmentach gry, jednak dobrze dysponowany Gwiżdż nie dał się pokonać.
Było to bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoliło nam zrównać się punktami z Orawą, do ósmej w tabeli drużyny ze Rdzawki tracimy zaledwie dwa punkty.
Serdecznie dziękujemy naszym Kibicom, którzy w małej delegacji dopingowali nas w Jabłonce! 💪😁
——————————————————
Orawa Jabłonka 0:2 KS Lokomotiv Chabówka
BRAMKI:
0:1 Oskar Macioł ( Asysta – Bartłomiej Sularz )
0:2 Tadeusz Sumara ( Asysta – Oskar Macioł)
Najważniejsze akcje meczu:
⚽️ 0:1 – Wybicie piłki ze strefy obronnej Chabówki, Bartek Sularz wygrywa walkę z obrońcami i przebija piłkę za ich plecy, tam piłkę przejmuje Oskar Macioł i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Orawy, płaskim strzałem po długim rogu umieszcza piłkę w siatce.
⚽️ 0:2 – Sumara otrzymuje piłkę po lewej stronie pola karnego, po przedryblowaniu obrońcy oddaje strzał po długim słupku. Piłka po przelobowaniu bramkarza odbija się od słupka i wpada do siatki.